Má-li mentoring přinášet trvalý přínos a ne jen momentální úlevu, je potřeba osvojit si nový způsob práce. Známe potřeby malých a středních firem a víme, jak jsou podnikatelé přetíženi. Proto bez ohledu na to, jak velký posun je potřeba udělat, budeme postupovat po malých krůčcích, které vás nepřetíží, nedestabilizují vaši firmu, a budou snadno zvládnutelné.

Naše metoda stojí na faktu, že je výhodnější udělat více malých změn, než se vyčerpat vymýšlením geniálního velkého řešení, které nakonec bude realizováno jen částečně nebo vůbec. Malé změny se dají lépe přizpůsobit, snadněji je zavedete, a jejich výsledky uvidíte okamžitě.

Úspěšná změna je ta, která vydrží

Každá změna, kterou zavedete, musí zůstat a fungovat dále v nezměněné kvalitě tak, jak jste ji zamýšleli. Bez toho by se vám program rozvoje firmy brzy rozpadl, a to by bylo velmi frustrující. Máme metody, jak zajistit, aby to co zavedete, zavedené také zůstalo. Důležité je si uvědomit, že změny neděláte pro radost či poťouchlé potěšení z překvapeného výrazu vašich zaměstnanců.

Tím pravým účelem změn je dosáhnout náskoku před vaší konkurencí. I konkurence se mění, tím si buďte jistí. Vaší úlohou je tedy dělat změny promyšlené, dobře cílené a hlavně v nich neustávat.

Změnou před konkurenci

Právě konkurence vám poslouží jako zdroj nápadů i odstrašujících příkladů. Zákazníci porovnávají vaši nabídku s nabídkou vaší konkurence a rozhodují se podle parametrů, které jsou pro ně rozhodující. Poznáte-li, které to jsou, a získáte-li v nich náskok, máte vyhráno.

Víte-li, jaké parametry jsou pro úspěch vaší firmy podstatné, víte, ve kterých oblastech se musíte začít porovnávat. Získáváte nápady pro malé trvalé změny. Nejenže podporujete oblasti, ve kterých máte výhodu, ale posilujete slabé části své firmy jednu po druhé. Zjistěte více o Perfectia mentoringu nebo si rovnou sjednejte nezávaznou schůzku.