Dobrý večer,

od posledního příspěvku uběhla nějaká doba, protože se v podstatě nic nedělo. Většinu toho času jsme čekali na produkt. Čekání se vyplatilo, výsledek je moc pěkný. Posuďte sami:

kartyEN-celek- pozadi

Taky jsme si ujasnili, jak vlastně budeme zboží odesílat, protože to nechceme nechat na výrobci (zatím). Takže jeden subjekt vystupuje jako exportér a druhý jako příjemce s adresou Amazonu.

Protože se jedná o pohyb zboží mimo EU, je potřeba řešit i otázky spojené s tzv. komerční fakturou, která je základem pro proclení. Trošku jsem z toho měl obavy, protože naposledy jsem s exportní dokumentací přišel do kontaktu někdy před dvaceti lety, ale ukázalo se, že je to velmi prosté. Použili jsme totiž jako přepravce Fedex a bylo to. Sice jsem s paní strávil na telefonu asi čtyřicet minut, než jsme všechno vyplnili (spousta z toho bylo nejrůznější nastavování, takže příště to odhaduji max. na polovinu), ale nakonec jsme to zvládli.

Zároveň jsem s pomocí konzultanta doplnil svůj první shipping plan, který jsem poté přepnul do stavu „shipped“. Takže v Amazonu v Illinois už netrpělivě čekají na naši zásilku :-)

Amazon výstřižek

Teď dokončujeme weby a čeká nás spousta marketingové práce.