Podnikatel, podobně jako profesionální sportovec, musí při hře podávat špičkový výkon. Vysoký výkon není něco, co by bylo prima mít. Je to nutnost. Vaše podnikání vyžaduje, abyste podávali vysoký výkon každý den. To je obrovské břemeno. Co kdyby profesionální sportovec přišel do práce s tím, že spal jen pár hodin, je podrážděný a má toho plné zuby? Jeho spoluhráči by ho hnali. Trenér by si ho vzal stranou a vysvětlil mu, že se to už nesmí opakovat. Že je tady spousta dalších talentovaných hráčů, kteří chtějí jeho místo…

Jaký je to rozdíl oproti podnikání? Žádný. Každý den obhajujete své místo na slunci. Jste vlastníky své firmy, její vládci. Nikdo vám nebude říkat, co máte dělat. Nikdo vás nebude napomínat. Ale také si vás nemusí vážit. Nemusí pro vás dělat tu nejlepší práci, jaké je schopen. Ano, řeč je o vašich lidech.

Chcete loajální, tvrdě pracující tým. Nechcete tlačit balvan do kopce sami, ale chcete, aby jej tam tlačil váš tým. Nejlepší výkon od svého týmu dostaneme, když si ho vážíme. A vážit si svého týmu znamená dělat všechno pro to, abychom každým dnem ukazovali to nejlepší, co v nás je. Tím, že pozvedneme sebe, pozvedáme i všechny kolem nás.

Pečujte o sebe

Nedávno jsem se bavil se svým klientem o tom, jak o sebe pečujeme. Shodli jsme se na tom, že to jsou maličkosti, které směřují k zotavení. Masáže, strečink, dobrá strava, hodně spánku – to vše dohromady dává obrovskou výdrž a odolnost. Jako podnikatelé musíme celý svůj život uspořádat kolem toho, abychom udrželi svůj výkon na vysoké úrovni.

Podnikání není tak fyzicky náročné jako vrcholový sport, ale zase trvá o hodně déle. Pokud se sportovec zraní, prohraje zápas. Pokud vy nepodáváte vysoký výkon, má to negativní dopad na vaše zákazníky, zaměstnance i rodinu. Cvičíte? Spíte dost? Jak vypadá vaše strava? Jaké změny musíte udělat dnes pro to, abyste byli dlouhodobě v té nejlepší formě?

Vyříkávejte si věci rychle

Když se objeví problémy, jejich řešení vyžaduje čas a energii. Tento čas a energii je většinou lepší vložit do práce, než do dramatických diskusí. Ale pokud si věci nevyříkáte, může se z nich stát závaží, které stahuje výkon celého týmu. Proto je někdy lepší řešit věci hned a věnovat jim tolik pozornosti, kolik zasluhují. 

Nechcete s sebou táhnout závaží nedořešených konverzací, chcete produktivní tým. A k tomu řešení problémů v oblasti mezilidské komunikace vede. Na druhou stranu, jsou lidé, kteří potřebují dlouhodobě více pozornosti, než jste ochotni jim dávat. Libují si ve „vyříkávání si“ věcí. V tom případě byste se možná měli poohlédnout po někom jiném – po někom, kdo nepotřebuje tolik vaší pozornosti.

Buďte přímí

Váš tým je tady od toho, aby vás podpořil. Pokud máte ten správný tým, budou chtít, abyste uspěli. Takže jim dejte vědět, co od nich potřebujete. Komunikujte přímo. Když přijdete do kanceláře a uvidíte, jak jsou všichni v klidu, ačkoli hoří termín, asi vás to nadzvedne. Musíte cítit, že jsou si termínu také vědomi. Jak toho dosáhnete?

Abyste termín splnili, něco od svého týmu potřebujete. Požádejte je o to přímo.

a laskaví

Dejte svým lidem vědět, jak moc si vážíte jejich podpory. Samozřejmě, že jim platíte. Ale i když vám někdo platí, je hezké, když vám poděkuje a uzná vaše úsilí. Někdy je slovo „děkuji“ důležitější než výplata.

Pracujte na tom dlouhodobě. Neudržíte si každého zaměstnance ani každého klienta po desítky let. Ale bude to pro vás mnohem snazší, když se jim s vámi bude pracovat dobře. Pokud budou odcházet jen zdráhavě, a mluvit o vás jen v dobrém. Pokud se budete sami o sebe dobře starat, můžete se dobře starat i o lidi, se kterými pracujete.