Dnes je na webu téměř každá firma. A většina webových prezentací není programována přímo v html, ale využívá nějaký software pro správu obsahu (CMS – Content Management System, neboli redakční systém). My jsme se v rámci naší komunikační strategie rozhodli pro WordPress.

WordPress je jedním ze tří nejpoužívanějších open source redakčních systémů (ty další dva jsou Drupal a Joomla!). Open source znamená, že využití systému je zdarma, musíte si jen pořídit server (vlastní či hostovaný), na který jej nainstalujete.

Využití open source má své výhody i nevýhody. Z našeho pohledu výhody jednoznačně převažují.

1. Jste nezávislí na svém web designerovi. Spousta firem má své vlastní CMS řešení (Content Management System), které prosazuje. Ale co když nebudete s firmou spokojeni? Nestanete se jejím rukojmím?

2. Internet je velmi dynamicky se vyvíjející prostředí, a jednotlivá firma se svým CMS těžko může konkurovat obrovské komunitě lidí z celého světa, rozvíjející open source řešení.

3. I tehdy, pokud to zvládá, někdo to zaplatit musí. Chcete platit za vývoj vašeho webu nebo za vývoj aplikace, ve které je napsaná?

4. Pravděpodobně si nevymyslíte pro váš web nic tak zásadně nového, aby to nenapadlo někoho před vámi. Existují tisíce pluginů, které vašemu webu poskytnou dodatečné funkce. Některé zdarma, některé za několik málo peněz – ale určitě ne za tolik, co by stál vlastní vývoj.

Proč jsme si vybrali WordPress?

  • WordPress podporuje blogování – a firemní blog je velmi silný nástroj pro zvýšení účinnosti vašeho webu
  • WordPress je jednoduchý – pokud jste přihlášeni, můžete vstoupit přímo do našeho WordPress
  • WordPress komunikuje – jednoduché provázání se sociálními sítěmi
  • WordPress vám umožní se zapojit – přidejte komentář, řekněte si, o čem byste se chtěli dozvědět více. Sdílejte naše články na Facebooku, Twitteru nebo LinkedIn.
  • WordPress je zdarma – peníze věnujeme do obsahu, ne do drahého webdesignu
  • WordPress má tisíce pluginů, které můžeme použít pro větší funkcionalitu webu
  • WordPress nám umožňuje nezávislost na konkrétní webdesignérské firmě